Remonty

Rolety na wymiar czy gotowe rozwiązania? Wybierz mądrze!

Wiele osób poszukujących stylowego rozwiązania do ozdobienia wnęki okiennej, zastanawia się nad elementami, które najlepiej dopasują się do aranżacji i spełnią wszelkie oczekiwania. Do najpopularniejszych z nich bez wątpienia należą rolety. Gdy już padnie na konkretny model, dochodzi kolejny dylemat – rolety na wymiar czy gotowe warianty? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przeanalizować zalety i wady obu rozwiązań.

Rolety na wymiar – najważniejsze zalety, którymi się wyróżniają

Najważniejszą zaletą rolet na wymiar, która jednocześnie jest przewagą nad gotowymi projektami jest możliwość perfekcyjnego dopasowania ich do wnęki okiennej. Dzięki temu można liczyć na spersonalizowaną dekorację, która wzorowo spełni swoje zadanie. 

Poza odpowiednim dopasowaniem rozmiaru można także zdecydować o:

  • kolorze, 
  • rodzaju,
  • materiale, 
  • stopniu zaciemnienia, 
  • a także po której stronie ma znaleźć się element odpowiadający za sterowanie roletami. 

Rolety na wymiar to idealne rozwiązanie dla miłośników perfekcji, a także w przypadkach niestandardowych wymiarów wnęki okiennej.

Gotowe rolety – plusy, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru dekoracji okiennych

Gotowe rolety to również rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Przede wszystkim dostępny szeroki wybór produktów sprawia, że trudno mówić tu o jakimkolwiek ograniczeniu podczas zakupu, co dotyczy kolorów, rodzajów czy rozmiarów. 

Dodatkowo takie rolety są dostępne od ręki, dzięki czemu nie trzeba na nie czekać, aż zostaną wyprodukowane zgodnie z konkretnymi wytycznymi. 

Ponadto można je zwrócić, gdy nie spełnią oczekiwań. 

Kolejną zaletą gotowych rolet jest ich niższa cena niż w przypadku modeli na zamówienie.

Zatem co wybrać – rolety na wymiar czy gotowe modele?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która opcja jest lepsza: rolety gotowe czy na wymiar.

Każdy z nas dysponuje innym budżetem i może mieć zupełnie różne wymagania. 

Niekiedy gotowe projekty mogą być niedostępne w konkretnym kolorze czy wzorze lub zupełnie nie pasować do wnęki okiennej, przez co pozostają tylko warianty przygotowane na wymiar. Wymiar jest tutaj słowem kluczem, gdyż do zamówienia niezbędne jest wykonanie niezwykle dokładnych i precyzyjnych pomiarów wnęki okiennej, aby produkt perfekcyjnie do niej pasował. Jednocześnie trzeba na nie dłużej poczekać ze względu na proces personalizacji, a niekiedy są również droższym rozwiązaniem. 

Dlatego warto przeanalizować swoje wymagania i zdecydować na podstawie wszystkich plusów i minusów tych rozwiązań. 

Jednak jedno jest pewne – niezależnie od wyboru, warto dokonywać zakupu wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Doskonałym przykładem jest sklep Dlaokna.pl, w którym oferowane są wyłącznie najwyższej jakości modele w korzystnych cenach.

Proces składania zamówienia jest prosty, bo na stronie znajdziesz informacje o tym, jak poprawnie zebrać miarę z okna. Ponadto wybór tkanin, kolorów i wariantów jest na tyle imponujący, że nie opuścisz strony sklepu bez dokonania udanego zakupu.