Remonty

Wskazówki, jak samodzielnie układać płytki

Czy wiesz, że wnętrze domu opisuje osobowość właściciela domu? Podczas gdy Twój dom jest prawdopodobnie najcenniejszym zasobem, jaki możesz kiedykolwiek posiadać, to, jak dobrze wykończone jest jego wnętrze, wiele o Tobie mówi. Twoja osobowość decyduje o fakturze koloru, którą uważasz za odpowiednią dla swojej podłogi i ściany, mebli i innych akcesoriów, które wybierzesz do swojego domu.

Ponieważ koszty budowy spadają na dach, osoby budujące swoje domy uciekają się teraz do różnych sposobów obniżania kosztów, w tym do układania własnych płytek.

Ale co to zajmie? Zdaniem architekta Henry’ego Kunusia ułożenie ceramicznych lub porcelanowych płytek podłogowych jest trudnym zadaniem, które wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania. Kunusia mówi, że dzisiaj wiele osób budujących własne domy chce obniżyć koszty, a aby to zrobić, wielu decyduje się na samodzielne wykańczanie wnętrz.

Kunusia ostrzega jednak, że ważne jest, aby skonsultować się z wykwalifikowanymi ekspertami. Mówi, że był świadkiem kilku przypadków, w których właściciele domów mylili płytki podłogowe z płytkami ściennymi i na odwrót.

„Zawsze, gdy trafiamy na klienta, który chce samodzielnie układać płytki, nasz zespół profesjonalnych glazurników udziela mu fachowej porady”, mówi, zauważając, że postęp technologiczny spowodował wzrost liczby glazurników, którym brakuje umiejętności niezbędnych do układania płytek. nasze nowoczesne płytki.

Czego potrzeba

Potrzebujesz: Płytki, krzyżyki do płytek, klej do płytek, poziomnica, taśma miernicza, fuga do płytek, skrobak, paca zębata, przecinak do płytek, paca gumowa, szczypce i standardowa gąbka śrubokrętowa, czysta odzież do polerowania, kreda i kreda, klejarka do płytek i sprzątaczka oraz plac stolarski.

Krok 1: Wykonaj pomiar pomieszczenia.

Krok 2: Użyj pomiaru pomieszczenia, aby przyciąć płytę cementową do odpowiedniego rozmiaru. Używając żyletki, odetnij jedną stronę deski cementowej, a następnie odwróć ją, aby zakończyć cięcie.

Krok 3: Rozłóż i zabezpiecz płytę cementową na podłodze za pomocą wkrętarki.

Krok 4: Zaznacz środkowy punkt pokoju, przyciągając dwie kredowe linie, które przecinają się w środkowym punkcie pokoju.

Krok 5: Ułóż płytki razem we wzorzystych arkuszach z przekładkami między nimi, aby uzyskać równe linie fugi. Kunusia mówi, że ważne jest, aby właściciel domu zwrócił uwagę na rozmiar podłogi, ponieważ większy rozmiar podłogi wymaga dużych płytek, a mniejsza przestrzeń wymaga małych płytek. Zauważa również, że projekt wystroju wnętrza miałby wpływać na kolor i wzór użytej płytki.

Krok 6: Za pomocą pacy o kwadratowych zębach rozprowadź klej równomiernie małymi odcinkami. Zaleca się najpierw ułożyć sekcję środkową, a następnie wykonać trudne nacięcia wokół krawędzi pomieszczenia. Sprawdź czas otwarcia na pojemniku z produktem, aby określić, jak szybko wysycha klej. Pomoże Ci to w rozprowadzeniu dużej ilości kleju.

Krok 7: Ustaw arkusz płytek na miejscu i mocno dociśnij go do kleju. W przypadku drugiego arkusza pamiętaj, aby wyrównać wzór i sprawdzić odstępy, a następnie ustawić go na miejscu.

Krok 8: Zakryj środek podłogi. Teraz zakryj obwód pomieszczenia przyciętymi pełnymi prześcieradłami, aby pasowały. Przyciąć płytkę za pomocą mokrej piły lub przecinarki do płytek.

Podczas układania płytek należy nosić sprzęt ochronny i przestrzegać środków ostrożności określonych w mieszanych opakowaniach.

Podczas mieszania i nakładania zaprawy zaleca się noszenie okularów ochronnych i rękawic gumowych. Rozważ również noszenie nakolanników, aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała i oszczędzić kolana.

Kunusia radzi, aby używać jak największej liczby pełnych płytek, starać się minimalizować liczbę ciętych płytek i starać się nie przycinać płytki o mniej niż połowę pierwotnego rozmiaru, jeśli to możliwe.

Zaprawy należy odstawić na pięć do dziesięciu minut po wymieszaniu i nie dodawać wody po tym, jak cienkowarstwowa zaczyna twardnieć, ponieważ osłabia to cement i poważnie wpływa na przyczepność między płytką a płytą podkładową.

Przygotowanie powierzchni: Wszystkie powierzchnie muszą być w dobrym stanie, suche, czyste i wolne od ruchów, oleju, smaru, wosku, środków utwardzających i innych luźnych lub zanieczyszczających materiałów.

1 Comment

Comments are closed.