Dom

Meble ogrodowe z palety

Jak każdy projekt DIY, tak i budowa mebli z palet, aby je wykonać, potrzebujesz odpowiedniego zestawu narzędzi i kreatywnego umysłu. Ponieważ palety są teraz dostępne w różnych rozmiarach, wystarczy połączyć je jako klocki Lego i rzucić wyzwanie wyobraźni. Przed zapoznaniem się z naszą kolekcją mebli na palety DIY i mebli na palety tarasowe dowiedz się, czym jest paleta i jakie są jej główne zastosowania w dzisiejszych czasach.

Zobacz artykuł: drewutnia z palet.

Paleta to platforma o poziomym kształcie, która stanowi podstawę do montażu, przechowywania, przenoszenia i transportu materiałów i produktów, a także zapewnia ochronę produktów. Palety wykonane są z różnych materiałów, takich jak drewno, plastik, papier i metal. Powszechnie używanym rodzajem palet jest drewno. Dzieje się tak, ponieważ oferuje wagę, sztywność, trwałość i jest opłacalny. Jego zdolność do recyklingu pozwala na wykorzystanie go w innych formach niż transport. Doprowadziło to do powszechnego recyklingu palet, w którym niestandardowe palety można łatwo przetworzyć na inne formy elementów drewnianych, takich jak meble. Palety drewniane są również przystępne cenowo, ponieważ ich surowce są łatwo dostępne.

Projekty z palet drewnianych: fajne i łatwe do wykonania projekty dla domu i ogrodu

Poniższy artykuł pokazuje, jak każdy może poddać recyklingowi odzyskane drewno paletowe, aby stworzyć naprawdę jedyne w swoim rodzaju meble i akcesoria z europalet . Niektóre prace podkreślają surowy, kanciasty charakter materiału, podczas gdy inne są wykonane jako eleganckie meble. Przeczytacie jak konstruować meble zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne w różnych stylach, a także inne przydatne przedmioty, takie jak budka dla ptaków, skrzynka narzędziowa, a nawet ukulele.

mebel z palet krok po kroku - mebel z palet do ogrodu jak zrobić kanapę narożnik na taras, jak zrobić stolik z europalety
meble ogrodowe z palet

Zrób z palet meble ogrodowe

Palety można twórczo ponownie wykorzystać do tworzenia wysoce funkcjonalnych mebli wewnętrznych i zewnętrznych, dekoracji ściennych oraz można je rozłożyć na drewniane deski, które można wykorzystać w różnych projektach. Tworzenie niepowtarzalnych i oryginalnych mebli paletowych można wykonać z nowego lub rustykalnego drewna dębowego. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na meble wykonane na zamówienie, zrób ten stolik kawowy, którego bardzo pragniesz, z prostej drewnianej palety.

Pomysły na meble z palet w różnych wymiarach

Biurka, stoły i krzesła

Stół można dostosować do różnych rozmiarów i wzorów. Istnieją jednak czynniki, które należy wziąć pod uwagę tworząc stolik, takie jak unikanie stosowania palety drewnianej niepoddanej obróbce chemicznej. Upewnij się, że używasz oleju, wosku lub malujesz bezbarwnym impregnatem, aby zwiększyć trwałość i sprawić, by Twoje dzieło było odporne na warunki atmosferyczne. Wyjątkowość biurka paletowego można osiągnąć dzięki zastosowaniu bejcy, lakieru lub wosku – takie malowanie palet nadaje charakteru, malować możemy na dowolny kolor. W przypadku stołu o egzotycznym wyglądzie można użyć palet wielokolorowych lub poplamionych.

Kanapa i łóżko z palet

Palety pozwalają być kreatywnym i podnoszą wyobraźnię. Do wykonania łóżka z palet lub krzesła można użyć palet drewnianych lub plastikowych. Aby zapewnić stabilność, można zastosować dodatkowe nogi ze stali nierdzewnej. Dla wygody można dodać poduszki i wygodny materac. Zbudowanie podstawy z dwóch palet daje więcej miejsca. Dzięki temu możesz zrobić legowisko dla zwierząt, leżak na palecie, huśtawkę i wygodną kanapę. Nie ma ograniczeń co do pomysłów na meble paletowe.

Powierzchnie magazynowe

System regałów jest jednym z najłatwiejszych do wykonania mebli na paletach. Nieporządek prowadzi do utraty przedmiotów, zatorów i marnuje dużo czasu na szukanie przedmiotów. Ten problem można łatwo rozwiązać, korzystając z najtańszych możliwych środków, tworząc regały paletowe, regały i szafki. Wystarczy postawić paletę wzdłuż ściany, upewnić się, że jest bezpieczna, dodać półki i pomalować według własnych upodobań. Dzięki temu prostemu zadaniu możesz mieć swój stojak na buty, stojak na rowery, półkę na książki lub system pływających półek.

Przedmioty ozdobne

Ten łatwy i prosty projekt mebli paletowych służy zapewnieniu, że pomysły artystyczne są dekoracyjne i funkcjonalne, aby tworzyć wyrafinowane elementy i tworzyć wszelkiego rodzaju rzeczy, które tworzą architektoniczną deklarację. Możesz wykorzystać wybrane palety do tworzenia historycznych projektów, takich jak żyrandole, do budowy schodów lub lustra o strukturze plastra miodu.

Meble ogrodowe na palety

Wielofunkcyjny stół paletowy

Jedną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o paletach jest to, że są wszechstronne i wielofunkcyjne. Możesz to wykorzystać do stworzenia wielofunkcyjnego stołu paletowego. Stół modułowy zwraca uwagę na przestrzeń. Pełni również funkcję schowka, w którym można przechowywać książki, czasopisma, filiżanki do kawy i herbaty, a nawet gry planszowe. Możesz również zaplanować odpowiednią dla Ciebie długość mebla.

Huśtawka na palecie

Jest to idealne rozwiązanie na patio na świeżym powietrzu jak i podłodze tarasu. Huśtawka na palecie będzie Twoją strefą, w której musisz się zrelaksować, zmniejszyć stres i cieszyć się świeżą bryzą, gdy odciążysz stres. Łatwo jest stworzyć; musisz tylko upewnić się, że ma mocny system nośny w dachu, aby wytrzymać Twoją wagę.

Jedno krzesło paletowe

Kiedy masz małe drewniane palety i czujesz, że nie możesz z nimi wiele osiągnąć, pomyśl jeszcze raz. Możesz go użyć do stworzenia relaksującego pojedynczego krzesła, które można lekko odchylić. Z paletą jego funkcje są nieograniczone. Choć może to być, zawsze przyda się w taki czy inny sposób.

Wygodne łóżko z paletą

Najlepszą rzeczą w posiadaniu takiego łóżka na tarasie jest to, że może to być przenośny i wszechstronny mebel. Łóżko wykonane jest od dołu z drewnianej palety, dzięki czemu może wytrzymać niewiarygodne obciążenie. Dwie lub trzy osoby mogą wygodnie leżeć na łóżku bez obawy, że je złamie. Możesz również wyposażyć go w rolki, dzięki czemu możesz wygodnie przenosić go po patio; kiedy zamierzasz wygrzewać się na słońcu, a nawet gdy chcesz schować się w cieniu. Niesamowitą częścią jest to, że takie przytulne, wygodne meble ogrodowe na palety są wykonane z ponownie użytych, opłacalnych, trwałych i wszechstronnych drewnianych palet.

z palet za pomocą wkrętów możesz zrobić doniczkę z drewna. Taka doniczka z palet w ogrodzie będzie robiła furorę

Doniczka z palet

Możesz użyć drewnianych palet, aby stworzyć wyjątkową doniczkę, na której możesz hodować i pielęgnować rośliny i byliny. Nawet przy starych paletach możesz stworzyć uniwersalną doniczkę, która nadal może oferować to wsparcie i dużą przestrzeń roboczą. Istnieje również miejsce na personalizację i malowanie podczas budowy. Projekt tej palety mebli ogrodowych uroczyście opiera się na Twojej kreatywności i wyobraźni.

Wózek na kółkach na zewnątrz

To praktyczny wózek, który może pełnić wiele funkcji. W przypadku patio z barem na świeżym powietrzu i miejscem na grilla jest to idealny środek transportu żywności i napojów do gości. Kiedy nie jest toczony, możesz go użyć do przechowywania wina i piwa.

Paleta Bar Patio

Na nowo definiuje twoje wrażenia z picia na tarasie. Nie ma nic tak słodkiego jak chłód na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem. Możesz stworzyć swój własny projekt i styl oraz stworzyć swój najlepszy pub na świeżym powietrzu, aby cieszyć się z przyjaciółmi. Ale tworzenie mebli na palety barowe na zewnątrz nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Będziesz potrzebować więcej niż wiadra gwoździ, piły i podstawowych umiejętności stolarskich, które posiadasz. Dzieje się tak, ponieważ drewnianą paletę należy najpierw poddać obróbce i pokryć odpornym materiałem, aby chronić ją przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Tak, ustawienie mebli ogrodowych na palety do baru na świeżym powietrzu jest dość drogie, ale w końcu warto poświęcić cały czas i pieniądze.

Meble ogrodowe z palet. Jak zrobić meble ogrodowe z palet samodzielnie

Zbudowanie i skompletowanie mebli nie zajmuje czasu. Ponadto nie potrzebujesz do tego żadnych umiejętności ani doświadczenia w obróbce drewna. Wystarczy mieć odpowiednią liczbę i rozmiar palet, pomysł i odpowiednie narzędzia . Wtedy sprawy są całkiem proste. Oto przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci wykonać meble ogrodowe.

Meble ogrodowe z palet zrób to sam krok po kroku

Potrzebne materiały i narzędzia to:

  • Drewniane palety
  • Farby do mebli ogrodowych i troche papieru ściernego
  • Mały wałek i tacka
  • Pędzel
  • Poduszki rozproszone
  • Wiertarka elektryczna i wkręty
  • Przyda się trochę płaskowników i kątowników

Kroki do zbudowania mebli do przestrzeni na zewnątrz to:

Krok 1: Malowanie

Nie musisz dużo robić ze swoimi paletami, ponieważ są już poddane obróbce. Musisz tylko znaleźć odpowiedni kolor i pomalować je.

Nakładaj na nie farbę za pomocą mini wałka i pędzla, aby dotrzeć do najtrudniejszych miejsc. Wystarczy jedna lub dwie warstwy.

Pozostaw farbę do wyschnięcia na godzinę, a następnie odwróć paletę, aby zadbać o spód.

Krok 2: Zabezpiecz

Bezpieczeństwo powinno być Twoim głównym celem podczas tworzenia własnych mebli. Musisz upewnić się, że wszystkie elementy są stabilne i bezpieczne w użyciu.

Układaj palety do pożądanej wysokości.

Zabezpiecz je za pomocą wiertarki elektrycznej i śrub.

Krok 3: Stwórz oparcie

Aby uzyskać wygodną sofę, musisz zadbać również o tylną część. Poza tym bez niego nie można odpocząć na kanapie. Co musisz zrobić? Rzeczy są proste. Po prostu umieść kolejną paletę w pozycji pionowej, aby uformować tył sofy. Nie zapomnij zabezpieczyć go wiertarką elektryczną i śrubami.

Krok 4: Spraw, aby było wygodnie

Jak sprawić, by ta sofa DIY była wygodna? Rozsyp kilka kolorowych poduszek, które możesz kupić w sklepie lub nawet zrobić je samemu.

Można by pomyśleć, że budowanie mebli ogrodowych do ogrodu lub patio to pomysł, który nie może się urzeczywistnić. Przekonasz się jednak, że jest to o wiele łatwiejsze niż myślałeś. Musisz tylko wiedzieć, czego chcesz. Znajdź odpowiednie palety w kolorze, który lubisz. zdobądź wolną przestrzeń do tworzenia projektów i działania.

Meble ogrodowe z palet – podsumowanie

Są to podstawowe pomysły na meble paletowe i meble ogrodowe na palety, które można uzyskać z recyklingu i ponownego wykorzystania drewnianych palet dostępnych w Twoim domu. Zazwyczaj przygotowanie palet jest łatwe.

Należy pamiętać, że ich ustawienie jest łatwe w przeciwieństwie do innych rodzajów mebli. Wszystko czego potrzebujesz to innowacyjny umysł i podstawowe narzędzia jak papier ścierny, pędzel kątowy do malowania czy też impregnat.