poniedziałek, 25 września, 2023
Technologia

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer

Zdjęcia towarzyszą nam każdego dnia – robimy je telefonem, aparatem, a nawet dronem. Jednak czasem zdarza się nam, że pamięć naszych urządzeń zapełnia się do granic możliwości, a chcielibyśmy zachować swoje cenne fotografie. W takiej sytuacji najlepiej jest zgrać zdjęcia na komputer, aby mieć pewność, że nie zostaną utracone. W tym artykule podpowiadamy, jak w prosty sposób przesłać zdjęcia z telefonu na komputer z systemem Windows. Odsyłamy również do wcześniejszych artykułów gdzie opisywaliśmy np. jak zrobić screena na telefonie, oraz jak zrobić screena na macu.

Wybierz sposób przesyłu

Istnieje wiele sposobów, aby przesłać zdjęcia z telefonu na komputer. Można to zrobić przez kabel USB, przez Wi-Fi, za pośrednictwem chmury lub przez aplikacje do zarządzania plikami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety i wady, więc warto wybrać ten, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb.

Przesył przez kabel USB

Przesył zdjęć przez kabel USB jest najprostszym sposobem. Wystarczy podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB, a następnie otworzyć pliki telefonu w eksploratorze plików na komputerze. Znajdziesz tam folder z zdjęciami i możesz je skopiować i wkleić w wybranym miejscu na komputerze.

Przesył przez Wi-Fi

Jeśli nie chcesz korzystać z kabla USB, możesz przesłać zdjęcia przez Wi-Fi. Wiele telefonów ma opcję przesyłu plików przez sieć Wi-Fi. Aby skorzystać z tej funkcji, należy włączyć przesył plików w ustawieniach telefonu, a następnie połączyć się z siecią Wi-Fi na komputerze. Gdy telefon i komputer są połączone z tą samą siecią, możesz przeglądać zdjęcia na telefonie przez przeglądarkę internetową na komputerze i pobierać je na komputer.

Przesył przez chmurę

Innym sposobem jest przesyłanie zdjęć przez chmurę. Jeśli korzystasz z usług chmurowych takich jak Google Drive, Dropbox czy OneDrive, możesz przesłać zdjęcia na konto w chmurze, a następnie pobierać je na komputerze. W ten sposób masz dostęp do swoich zdjęć z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Aplikacje do zarządzania plikami

Istnieje wiele aplikacji do zarządzania plikami, które umożliwiają przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer. Większość z nich działa na zasadzie połączenia telefonu i komputera w tej samej sieci Wi-Fi i przesyłania plików przez sieć lokalną. Wiele z tych aplikacji oferuje również opcję przesyłania plików przez chmurę.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer za pomocą kabla krok po kroku

 1. Zaczynamy od połączenia urządzeń Aby móc przesłać zdjęcia z telefonu na komputer, musimy najpierw połączyć oba urządzenia. Można to zrobić poprzez kabel USB, Wi-Fi lub Bluetooth. Najprostszym sposobem jest połączenie za pomocą kabla USB, który podłączamy do telefonu i do komputera.
 2. Zatwierdzamy połączenie Gdy podłączymy kabel USB, na telefonie pojawi się okno z prośbą o zatwierdzenie połączenia. Należy kliknąć przycisk „Zezwól” lub „Zaufaj” (w zależności od modelu telefonu), aby umożliwić komunikację między urządzeniami.
 3. Otwieramy Eksploratora plików Po zatwierdzeniu połączenia, na komputerze należy otworzyć Eksploratora plików. W tym celu można użyć skrótu klawiszowego „Windows + E” lub kliknąć na ikonę „Ten komputer” na pulpicie.
 4. Odnajdujemy urządzenie W Eksploratorze plików powinien pojawić się nowy dysk, którym jest nasz telefon. Klikamy na niego, aby otworzyć folder z naszymi zdjęciami.
 5. Przesyłamy zdjęcia W folderze z naszymi zdjęciami zaznaczamy te, które chcemy przesłać na komputer i kopiujemy je do wybranej przez nas lokalizacji na dysku komputera.

Zobacz też: jak zrobić zrzut ekranu Windows 10.

Jak zgrać zdjęcia z komórki na komputer – częste pytania

 1. Czy muszę używać kabla do przesyłania zdjęć z telefonu na komputer? Nie, nie jest to jedyna opcja. Możesz także użyć funkcji bezprzewodowego przesyłania plików, takiej jak Bluetooth, czy też aplikacji takich jak AirDrop lub SHAREit.
 2. Czy jest bezpieczne przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer? Tak, jest to bezpieczne, o ile używasz zaufanych źródeł do przesyłania plików i zawsze zachowujesz ostrożność przy udostępnianiu swoich danych.
 3. Czy istnieją inne sposoby na przechowywanie i udostępnianie zdjęć? Tak, istnieje wiele opcji przechowywania i udostępniania zdjęć, takich jak chmura, pendrive’y, płyty DVD itp.
 4. Czy istnieją specjalne oprogramowania do zarządzania zdjęciami na komputerze? Tak, istnieje wiele oprogramowań, takich jak Adobe Lightroom, Google Photos, czy też programy do edycji zdjęć takie jak Photoshop lub GIMP.
 5. Czy muszę zachować oryginalną jakość zdjęć podczas przesyłania? Nie, nie zawsze jest to konieczne. Możesz zmniejszyć rozmiar zdjęć, aby zaoszczędzić miejsce na komputerze, jednak pamiętaj, że zmniejszenie jakości może wpłynąć na wygląd zdjęć.
 6. Czy mogę przenieść tylko wybrane zdjęcia z telefonu na komputer? Tak, możesz wybrać tylko te zdjęcia, które chcesz przesłać, a następnie je przesłać na komputer.
 7. Czy muszę korzystać z programu, aby przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Nie, nie musisz korzystać z programu. Możesz użyć funkcji przesyłania plików, która jest wbudowana w system operacyjny telefonu lub komputera.
 8. Czy muszę korzystać z internetu, aby przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Nie, nie musisz korzystać z internetu, jeśli używasz kabla USB lub funkcji bezprzewodowego przesyłania plików.
 9. Czy mogę przesłać zdjęcia z iPhone’a na komputer z systemem Windows? Tak, możesz przesłać zdjęcia z iPhone’a na komputer z systemem Windows za pomocą kabla USB lub aplikacji takich jak iTunes lub iCloud.
 10. Czy mogę przesłać zdjęcia z telefonu na komputer za pomocą chmury? Tak, możesz przesłać zdjęcia z telefonu na komputer za pomocą chmury, takiej jak Google Drive lub iCloud. Jednak pamiętaj, że wymaga to połączenia internetowego i może zajmować więcej czasu niż przesyłanie za pomocą kabla USB.