KursyTechnologia

Print screen – Przechwytuj chwilę

Jak efektywnie zrobić zrzut ekranu? Jak to zrobić na Windowsie, a jak robi się print screen na komórce? Postanowiliśmy dziś o tym napisać. Zapraszamy do czytania.

Czym jest print screen?

Kiedyś, w zupełnie innych czasach, ludzie chcieli utrwalić ważne chwile. Współczesne technologie komputerowe dają nam to, czego potrzebujemy w jednym przycisku. Print screen to magia, której używamy, by złapać to, co na ekranie, i zatrzymać to na zawsze. Zastanawiałeś się kiedyś, jak to działa? Pozwól, że Cię wprowadzę w ten świat.

Jak zrobić zrzut ekranu Windows 10 – zobacz artykuł.

Komputerowe chwytanie momentów – jak to zrobić?

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż chwytanie chwil. Dlatego warto wiedzieć, jak zrobić zrzut ekranu w Windows. Wyobraź sobie, że przed tobą rozwija się niesamowity krajobraz, tylko że w wirtualnej rzeczywistości komputera. Co robisz? W Windows 7: Wciśnij klawisz PrtScn i chwila jest Twoja. Znajdziesz ją w schowku. Zastanawiasz się, gdzie ją zapisać? Otwórz program Paint, wklej i zapisz. Proste, prawda? W Windows 10: Win + Shift + S lub Win + Shift + F11. Chwytasz moment poza otwartym oknem? Użyj drugiej kombinacji. Wygodne? Absolutnie. Znowu – masz chwilę w schowku. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się z Twoimi zrzutami ekranu? W rzeczywistości, są one przechowywane w tym tajemniczym miejscu, zwanym schowkiem. To miejsce, w którym wszystkie chwilowe zrzuty ekranu czekają na swoją chwilę, by zostać uwiecznionymi na zawsze.

Jak zrobić screenshot na macbook – przeczytaj w innym naszym artykule.

Print screen na laptopie – jaka magia za tym stoi?

Jeśli jesteś właścicielem laptopa z Windows, świat jest naprawdę Twój. Proces jest identyczny. Istnieje pewien mały trik – narzędzie wycinania. Pozwala ono na wycinanie wybranej części ekranu. Wygląda na to, że świat laptopów nie jest tak różny, prawda?

Smartfony jak zrobić print screen

Zobacz nasz artykuł jak zrobić screen na telefonie huawei.

Ale co z naszymi nieodłącznymi kompanami – smartfonami? Jak można chwycić chwilę na Androidzie? W niektórych smartfonach musisz wciśnąć zewnętrzny przycisk Home razem z przyciskiem włączania. W innych? Po prostu kombinacja zmniejszania głośności i przycisku włączania. Po chwili magicznej kombinacji, Twoja chwila jest już z Tobą, spoczywając w folderze ze zdjęciami.

Print screen na tablecie – jak ?

Może jesteś wielbicielem tabletów? Jeśli tak, jest kilka trików, które warto znać. Na tabletach z systemem Windows użyj kombinacji klawisza Windows i klawisza zmniejszającego głośność. Dla urządzeń Apple? Po prostu przycisk Home i przycisk zasilania.

Print screen – magiczna sztuka przechwytywania

Print screen, moja droga, to coś więcej niż tylko techniczny trik. To umiejętność chwytania chwil, które mogą zniknąć w mgnieniu oka. To sztuka i magia zarazem. Gdy kolejny raz będziesz chciał uwiecznić coś na ekranie, pamiętaj o tych słowach i złap chwilę. Bo to właśnie one tworzą nasze życie. Jakie chwile złapiesz dzisiaj?